• DOLAR
  $1.983,19
 • EURO
  $0,3784
 • ALTIN
  $24.465,9
 • BIST
  $63,94
17 yaşındaki öğrenciyi öldüren ehliyetsiz sürücü 1 ayda serbest kaldı

17 yaşındaki öğrenciyi öldüren ehliyetsiz sürücü 1 ayda serbest kaldı

Gaziantep’te 17 yaşındaki Ezgi Alya Yiğit’e çarparak ölümüne neden ehliyetsiz sürücü Osman Sarı, bir ayda tahliye edildi. Ezgi Alya Yiğit’in ailesinin yaptığı açıklamada, “Vefat eden E., ehliyetsiz ve aşırı hızlı araç kullanan eski milletvekili yeni Nizip belediye başkanının yeğeninden daha çok kusurlu gösterildi” ifadeleri kullanıldı.

GÜNEY24.COM – Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi’nde 12 Nisan’da, Osman Sarı’nın sürdüğü 27 SR 997 plakalı otomobil, akşam elektrikli scooter ile eve giden Ezgi Alya Yiğit. (17) ve arkadaşı Şimal Toprak’a (17) çarpmış, ambulansla hastaneye sevk edilen E. A. Y hayatını kaybetmiş, yaralanan Ş. T. tedavi altına alınmıştı.

Sürücü belgesi olmayan Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı’nın oğlu olan Osman Sarı da polis ekiplerince yakalanmıştı.

Olayla ilgili 29 Nisan’da hazırlanan bilirkişi raporuysa avukatlara göre teknik bakımdan yetersizdi.

Raporda onlarca tanık varken yalnızca iki kişinin beyanına göre olay yeri belirlemesi yapıldı. Ayrıca savcılık, kazanın meydana geldiği şehrin en işlek caddelerinden biri olan, Otel, dershane, market, lokanta gibi iş yerlerinin olduğu bölgede kamera görüntüsü de ‘bulamadı.’

Böylesine bir ortamda sulh ceza hakimliğinin değerlendirmesi sonrası Osman Sarı’nın tutukluğuna devam kararı verdi. Ancak sanık avukatlarının asliye ceza mahkemesine itirazı üzerine 17 yaşındaki Ezgi’nin ölümüne sebep olan Sarı, eksik hazırlanan bilirkişi raporuna dayanılarak serbest bırakıldı.

Acılı aile tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Olayı gören birden çok tanık olmasına rağmen savcılık tarafından alelacele bilirkişi tayin edilerek sadece ilk tutanaktaki tek tanığın beyanları, görüntü olmaksızın dayanak alınarak rapor düzenlendi. Bu raporda vefat eden Ezgi, ehliyetsiz ve aşırı hızlı araç kullanan eski milletvekili yeni Nizip belediye başkanının yeğeninden daha çok kusurlu gösterildi.

Tüm yetkililere sesleniyoruz Gaziantep’te 17 yaşında ehliyetsiz ve şuursuz şekilde araç kullanan bu kişinin ayrıcalığı ve özelliği nedir? Hem bir cana kıyıp hem elini kolunu sallayarak nasıl dolaşır? Bunun sorumlusu kimdir?”

Kaynak: TELE1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05