Aile Akademisi İçin Geri Sayım Başladı

Aile Akademisi İçin Geri Sayım Başladı
Yayınlama: 21.08.2023
A+
A-

Gaziantep’te aile bütünlüğünün korunması amaçlanan ‘Gaziantep Aile Akademisi’ projesinde son aşamaya gelindi.

GÜNEY24.COM- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplumun temel taşı olan aile kurumunu sağlam temeller üzerine inşa etmek ve aile içi iletişimi güçlendirerek iç huzuru sürdürmek amacıyla hayata geçirilecek ‘Gaziantep Aile Akademisi’ projesi için geri sayım başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yakın zamanda hizmet verecek binayı inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldı.

Başkan Fatma Şahin burada yaptığı konuşmada, yine Gaziantep Modeli’nin en iyi örneklerinden biriyle karşı karşıya olduklarını belirterek, “Hepimiz zamanın ve mekanın şahitleriyiz. Bizi güçlü millet yapan şey, güçlü aile yapımız. Aile ne kadar huzurlu ve mutluysa toplum ve millet de o kadar huzurlu ve mutlu oluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz ne anaerkil ne de babaerkiliz, biz aile merkezli bir milletiz’ sözünü hatırlatan Başkan Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra bu projenin ilk adımlarını atmaya başladık. Özellikle boşanma sürecindeki ailelere, aile mahkemeleriyle konuşarak, öncesinde belediye bünyemizdeki psikologlarımız, hukukçularımızla ve sosyologlarımızla görüşmelerini sağladık. Bu hizmetle aile için terapi hizmeti verip iletişimi güçlendirmeyi amaçlıyorduk” diye konuştu.

Bu proje ile toplumdaki güven ortamı da güçlenecek

Aile bütünlüğünü korumak adına belediyede aracılığıyla boşanma sürecindeki çiftlere verilen hizmetten çok olumlu sonuçlar elde edildiğini aktaran Şahin, “Büyükşehir, olarak elde ettiğimiz başarıyı bir üst seviyeye çıkarmak için Gaziantep Aile Akademisi’ projesini yakın zamanda hayata geçiriyoruz. Bir protokol imzaladık. Şehirdeki birçok kurumun da içerisinde olduğu güzel bir Gaziantep Modeli örneğini daha gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

Başkan Şahin, aile bütünlüğünü korumak için projenin tek bir çatı altında faaliyet göstermesinin daha yararlı olacağını düşündüklerini dile getirerek, şunları söyledi:

“Koordinasyonun daha verimli olabilmesi için ailelerimizi tek bir çatı altında toplayıp hizmet vermenin en doğru ve yararlı yol olacağını düşündük. Bir binaya ihtiyacımız olduğunu ve devletin koordinasyonu, yerelin lojistik desteğiyle planlanması gerektiğini gördük. Bu düşüncelerin sonunda da bu binanın yapımını tamamladık. Proje son aşamada. Bilimsel desteklerle, akademik çalışmalar çerçevesinde proje tamamlandığında iletişimi daha da güçlü olacak aileler sayesinde toplumdaki güven ortamı da güçlenecek.”

Proje, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, SANKO Üniversitesi, Gaziantep Barosu, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV), Gaziantep Aile Destek Merkezi ve şehirde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle hizmete verecek.

autokocbantreklam
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.