• DOLAR
  $4.303,5800
 • EURO
  $0,8132
 • ALTIN
  $50.402,3400
 • BIST
  $161,6000
Bir Çocuğun Gözünden ‘Çocuk İstismarı’

Bir Çocuğun Gözünden ‘Çocuk İstismarı’

Son günlerde ülkenin gündemini belirleyen en acı olaylardan biri olan çocuk istismarını 13 yaşındaki Suzan Yalçın yazdı.

Gaziantep’te yaşayan Suzan Yalçın 13 yıllık yaşamının yaklaşık 12 yılını yakalandığı hastalığa karşı verdiği savaşla geçirmiş, bu zaman zarfında ise bol bol kitap okuyup, gündemi takip ederek, çocuk yaşına rağmen duyarlığını korumuş bir kız çocuğu.

Yazdığı yazıyı destekler nitelikte kara kalem çalışması ile çizdiği resimde yer alan ağlayan bir kız çocuğu portresinde ise ülkede yaşananların çocukları ne derece yakından etkilediğini ortaya seriyor.

İşte Suzan Yalçın’ın o yazısı:

”Merhaba, ismim Suzan ve 13 yaşında bir kız çocuğuyum. Ben bu resmi çocuk istismarını düşünerek çizdim. Muhtemelen benim gibi çocuklar bile bunları biliyorsa siz de biliyorsunuzdur çocuk istismarını.

Her gün ülkemizin farklı yerlerinde farklı kişiler ama aynı zihniyetliler tarafından yüzlerce çocuk psikolojisi düşünülmeden taciz ediliyor. Akşam vaktinde tek başına ne kadın ne de çocuk kendi sokağında bile yalnız göremezsiniz. Kadın da diyorum çünkü sadece burada çocuk istismarına değinmek istemiyorum. Kadınların tecavüze uğratılıp, çocuklarının gözü önünde katledilmesine de değiniyorum.

Gündemdeki süresini doldurmak ve yine unutulmak üzere olan din eğitimi verdiği söylenen Fıkıh Derneği’nin yatılı kuran kursunda 30’a yakın erkek çocuğuna tecavüz edilmesi sadece bir örnek. Bunun gibi olaylar halen devam ediyor çünkü bu gibi derneklerin önünü açan yasalarımız var. Yetmiyor bu pis olaylar ortaya çıkınca neredeyse hiç ceza verilmiyor. Okuduğum tüm çocuk istismarı haberlerinde bu olaylar nedense hep kuran kurslarında namussuz hocalar öğrencilerine ders verme bahanesiyle cinsel sözlü ve fiziksel tacizde bulunuyor.

Başka bir yerde okuduğum şöyle korkun bir olay vardı: Köylü bir kadının daha 1 yaşına basmamış kız bebeğini çadıra bırakıp uzaklaşması sonucu bir çoban minik bebeği taciz etmiş. Çok şükür henüz böyle bir olay yaşamadım ama kim bilir belki ileride ben de böyle iğrenç ve korkunç bir şeye maruz kalabilirim. Böyle terbiyesiz caniler olduğu sürece hepimizin başına gelmesi muhtemel bir durum.

Böyle taciz, tecavüz edenlere yetmezmiş gibi tecavüz ettikten sonra öldürenlere idam ya da en azından ömür boyu zorlu bir cezaevi yaşamı verilmeli. Eğer böyle kötülere ağır bir ceza verilseydi kimse bu namussuzlukları yapmaya cesaret edemezdi.

Bir çocuk olarak kendi ve tüm kardeşlerimin güvenliği için ağır bir ceza verilmesini istiyoruz. O pis adamlara idam ya da ömür boyu hapis cezası gelsin. Emine Bulut’u on yaşındaki kızı önünde öldüren o cani adama idam gelmeliydi bence. Hatta o videoya çekip tartışmaya seyirci kalanlara da ceza gelmeli.
Keşke Rusya gibi tacize, tecavüze, her türlü şiddete uğrayan kadınların kendini koruması ya da savunması için adam öldürmelerine ceza kesilmese..
Nasıl da korkunç bu çocuk istismarı, kadına şiddet olayları.. Korkmuyor musunuz insana şiddet uygulamaktan ve uygulayana sessiz kalmaktan?

TÜRKİYE’YE ADALET VE EŞİTLİK GELSİN!
Hiç olmazsa biz ÇOCUKLAR ve KADINLARIMIZ için”

Güneyin Çocuklarından / Suzan Yalçın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05