• DOLAR
  6,8676
 • EURO
  7,7685
 • ALTIN
  393,13
 • BIST
  1,1307
CHP Gaziantep Kadın Kollarından 19 Mayıs Mesajı

CHP Gaziantep Kadın Kollarından 19 Mayıs Mesajı

CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Cennet Şevran, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

GÜNEY24 – CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Cennet Şevran, 101 yıl önce İstanbul’dan Samsuna yola çıkan Bandırma Vapurunun kendilerine hala yol göstermeye devam ettiğini ifade etti.

19 Mayıs 1919’un Türk milletinin bağımsızlığını kazanmak için topyekun gösterdiği direnişin ilk adımı olduğunu belirten Şevran, “Dünyanın en haklı mücadelesidir Kurtuluş Savaşı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yediden yetmişe, doğudan batıya tüm Türk insanını arkasına alarak Milli Mücadele’yi başlatmıştır. Tüm zorlu şartlara rağmen Türk milleti zafer kazanmıştır” dedi.
Şevran: “Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek devam ettirecek sizlersiniz diyerek Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet eden Ata’mız ‘Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak’ diyerek Türk gençliğine duyduğu güveni ve sevgiyi de geleceğe aktarmış oluyor” ifadelerini kullandı.
Türk milletine düşen ortak görevin, ulusal değerlere, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu ifade eden Şevran, 101 yıl önce İstanbul’dan Samsun’a yola çıkan Bandırma Vapuru’nun kendilerine hala yol göstermeye devam ettiğini söyledi. 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitleri saygı ve minnetle andıklarını dile getiren Şevran, tüm gençlerin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

G24 / Gündem

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaz Gençlik Bayramı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM