• DOLAR
  7,7905
 • EURO
  9,1434
 • ALTIN
  473,92
 • BIST
  1,1736
CHP Kadın Kollarından 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı

CHP Kadın Kollarından 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 1 Eylül dünya barış günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

GÜNEY24 – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl ve Şahinbey İlçe Başkanlıkları Kadın Kolları üyeleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde bir araya geldi. CHP Gaziantep Kadın Kolları Başkanlığı, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

İl Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran, Şahinbey Kadın Kolu Başkanı Hidayet Alber ve teşkilat üyeleri katıldı.

Mesajda; Savaşın ve şiddetin sonuçlarını ortadan kaldırmak, acı çeken ve travmatize olan insanların sağaltılması ve topluma uyumlarının yeniden sağlanması kadar, savaşa her yönüyle karşı olmak vurgusu yapılırken şu ifadelere yer verildi: “Savaşı ve şiddeti ortaya çıkaran, üreten toplumsal dinamikleri değiştirmek, savaşsız bir dünya yaratmak için çabalamayı da gerektirir. Savaşa karşı olmaksızın sadece onun yaralarını sarmayı hedefleyen bir yaklaşım yabancılaşmış ve kendi geleceğinde söz sahibi olma becerisini kaybetmiş yığınlar yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle herkesi ortak geleceğimizin korunması ve toplumsal barışın sürdürülmesi için; savaşa ve şiddete karşı içtenlikli, onurlu ve kapsayıcı bir dayanışma oluşturmaya davet ediyoruz” Kadın Kolları Başkanları “İnsanca yaşam ancak barış ortamında mümkün olabilir. Onun için biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz. Evde, sokakta, yurtta ve dünyada gerçek bir barış istiyoruz. Biz çok iyi biliyoruz ki barışı savaş için diretenler değil, barış için direnenler getirecektir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05
2020-01-01 10:52:50