• DOLAR
  $3.431,9500
 • EURO
  $1,5771
 • ALTIN
  $56.880,1700
 • BIST
  $353,1000
Duygu Delen Olayı Sanığı Medyayı Suçladı

Duygu Delen Olayı Sanığı Medyayı Suçladı

Gaziantep’te şüpheli bir şekilde balkondan düşerek yaşamını yitiren 17 yaşındaki Duygu Delen olayına ilişkin tutuklu bulunan sanık Mehmet Kaplan hakim karşısına çıktı.

GÜNEY24.COM – Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Kaplan, suçsuz olduğunu belirterek, tutuklanmasına tek neden medya baskısını gösterdi.

Avukat savunmalarından sonra ek araştırma ve incelemelerin yapılması için sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Öte yandan duruşma sonrası adliye önünde bir açıklama yapan Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, duruşmada tekrar keşif ve tutukluluk halinin devamı yönünde karar çıktığını paylaşan Şarklı, “Bir sonraki duruşmada 17 Şubat’ta görülecek. Baroların ve STK’ların müdahillik talebi doğrudan zarar görmediği gerekçesiyle reddedildi. Bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de kadına yönelik şiddettin önüne bu şekilde geçemeyiz. Gaziantep’te 17 yaşındaki genç bir kız öldürüldüğü zaman cinsel istismara uğradığı zaman baroların bu anlamda yaptığı çalışmalar eksik kalıyor. Bakın bugün ailenin avukatı yoktu. Katılma talebimiz kabul edilmediği için doğrudan soru sorma ve dosyaya ilişkin ifade de bulunma hakkımız olmadı. Bu anlamda kısıtlanmış olduk. Bu şekilde kadına yönelik şiddet ve istismarın önüne geçemeyiz. Bunları yargı makamlarının da anlaması gerekiyor. Gaziantep’te yaşayan genç kızın öldürülmesi Gaziantep, Kahramanmaraş, Trabzon Barosunu doğrudan etkiler. Biz kadınlarımızın ve kızlarımızın güvenle yaşayacağı bir ortam istiyoruz” ifadelerini kullandı.

G24/ Orhan Erkılıç

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Duygu Delen gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05