• DOLAR
  $1.983,19
 • EURO
  $0,3784
 • ALTIN
  $24.465,9
 • BIST
  $63,94
GGC tutuklu gazetecilerin durumuna dikkat çekti

GGC tutuklu gazetecilerin durumuna dikkat çekti

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti üyeleri 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

GÜNEY24.COM – Basın Özgürlüğü için mücadele amacıyla her yıl 24 Temmuz’da kutlanan basın bayramında bir araya gelen gazetecilik meslek örgütleri, sektördeki ekonomik sorunlara ve tutuklu gazetecilerin durumlarına dikkat çekti.

Çelenk bırakma töreni sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, basın mensuplarının görevlerini icra etmeleri noktasında önlerinde duran engellerin kaldırılması gerektiğine vurgu yaparak, ”24 Temmuz Basın Bayramında bugüne kadar haber takibi sırasında şehit olan meslektaşlarımızı anarak bir an önce cezaevinde tutuklu olan meslektaşlarımızın da özgürlüklerine kavuşmalarını istiyoruz” dedi.

”Basın demokratik hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır” diyen Kırmızıtaş, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“24 Temmuz 1908 tarihi Türk Basınında sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihten sonra 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanmıştır. Basın demokratik hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yıllardır basın bayramı buruk bir şekilde kutlanmaktadır. Bunun nedeni; Yerel basında yaşanan ekonomik sorunlar, haber alma hakkının önündeki engellerdir. Bu engellerin bir an önce kaldırılması ve ekonomik sorunların son bulması basın mensuplarının en büyük dileğidir. Biz de önümüzdeki yıllarda bayramı buruk şekilde değil mutlu bir şekilde kutlamak istiyoruz. Bu noktada da herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi en büyük isteğimizdir. 24 Temmuz Basın Bayramında bugüne kadar haber takibi sırasında şehit olan meslektaşlarımızı da anıyoruz. Bir an önce cezaevinde tutuklu olan meslektaşlarımızın da özgürlüklerine kavuşmalarını istiyorum. Tüm meslektaşlarımın Basın Bayramını kutluyorum” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05