İş İnsanının 19 Yıl Sonra Ak Partiden Kopuş Hikayesi

İş İnsanının 19 Yıl Sonra Ak Partiden Kopuş Hikayesi
A+
A-

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz belirtileri, hukuk alanında ‘skandal’ olarak nitelendirilen kararlar, sağlık sistemindeki sorunlar, dış ilişkilerdeki gerginlik gibi nedenlerle yeni kurulan partilere geçiş sürüyor.

GÜNEY24.COM – Gaziantep’te 2001 yılından itibaren Ak Partinin birçok kademesinde hizmet eden İş İnsanı ve medya patronu Bekir Şen, bu sabah itibariyle yaptığı açıklama ile Ak Parti’den neden koptuğunu anlatarak, DEVA Partisine geçtiğini bildirdi.

‘’Ekonomi, Sağlık ve Hukuk Sistemi Çöktü’’

Nizip Radyo Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Şen, kamuoyuna yaptığı açıklamada yanlışları desteklememek adına Ak Parti’den ayrıldığını vurgulayarak “14 Ağustos 2001 yılında AK Parti Gençlik Kolları’nda başladığım siyasi hareketimi DEVA Partisi ile devam etme kararı almış bulunmaktayım. İlk kurulduğu günden itibaren ülkeye çeşitli hizmetler yapan AK Parti iktidarı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı 24 Haziran 2018 sonrası, 10 Ağustos 2018 tarihinde kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesinin yapmış olduğu yanlış adımlar sonrasında başta ekonomimiz olmak üzere aile hayatı ve maneviyat, eğitim sistemi, tarım politikalarında yanlışlıklar, pandemi sürecinde sağlık sisteminin doğru bilgiler paylaşmaması, hukuk sisteminin çöktüğü, içişlerinin yurttaşlarımızı kutuplaştırdığı bir ortamda yanlışları desteklemek hem vatandaşlarımıza hemde çevremize karşı sorumluğumuz olduğu için, AK Parti iktidarında 13 yıl bakanlık yapıp, ekonomiyi en iyi şekilde yöneten sayın Ali Babacan öncülüğünde kurulan DEVA Partisi’nde siyasete devam etme kararı almış bulunmaktayım’’ dedi.

‘’İnsanların kutuplaştırılmadığı bir siyasi üslup gerekiyor’’

Refah ve huzur için yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini ifade eden Şen “Ülkemiz için yeni bir gelecek ve vizyona ihtiyaç duyulmuştur. Yeni stratejiler, planlar, programlar gerekmektedir. Türkiye’nin geleceği için yeni bir başlangıç yapmak gerekmektedir. Amacımız ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmaktır.  Fikir ayrılıklarının kardeşlikleri zedelemediği, insanların kutuplaştırılmadığı bir siyasi üslupla, ülkemizin geleceği, milletimizin refah düzeyinin artacağı, hukuk sisteminin herkese adil davranacağı bir ülke için, halkımızın derdine DEVA olmak için yola çıkmış bulunuyoruz. Rabbim hak yolda halk için çalışmamızı nasip etsin’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bekir Şen’in yaptığı bu açıklama sosyal medyada çeşitli yorumlara neden oldu. Bazı vatandaşlar Ak Parti’den Deva Partisine geçişi hainlik olarak nitelendirirken, bazıları ise doğru bir karar olarak yorumladı.

G24 / Politika

autokocbantreklam
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum