Meslekte 60 yılını dolduran hekimlere plaket

Meslekte 60 yılını dolduran hekimlere plaket
Yayınlama: 14.06.2023
A+
A-

Gaziantep-Kilis Tabip Odası’nda düzenlenen törenle meslekte 30,40,50 ve 60 yılını dolduran hekimlere plaket verildi.

GÜNEY24.COM – Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın da katıldığı törende plaket verilen hekimler sağlıkta yaşanan sorunlara dikkat çekerek, genç meslektaşlarına tecrübelerini aktardı.

Törende konuşan Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, katılımcıları selamlayarak meslekte 30,40, 50 ve 60 yılını, tamamlayan hekimlere şöyle seslendi:

“Şair Gülten Akın’ın dediği gibi bize “yollar gösterdiniz, kırları, pusudaki tepeleri, kale burçlarını, hikmet burçlarını, limanlarını şiirin, deniz fenerlerini” gösterdiniz. Mesleğimizin soylu çınar ağaçları olan sizler dün olduğu gibi yarın ve yarınlarda bize yollar göstermeye, hayatın ve mesleğimizin kırlarını, pusudaki tepelerini, kale burçlarını, hikmet burçlarını, limanlarını şiirin, deniz fenerlerini göstermeye devam edeceksiniz. Zira bizim bunları görmeye ihtiyacımız var,  sizlere ihtiyacımız var.“

Sağlıkta yaşanan şiddete ve sağlıkçıların diğer sorunlarına dikkat çeken Yılmaz, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: Şikayet etme hakkımız saklı kalsın, yine ederiz. Ama bugün teşekkür edelim. En başta, yaşıyor olmanın ayrıcalığı. Her sabah, bir başına yaşam olan yeni bir gün için uyanmak. O günü hevesle yaşamak, kendimiz için, başkaları için bir şeyler yapmak isteği duymak. Bizimle beraber olanlar. Elimizden tutup büyümemize yardımcı olanlar, bizi destekleyenler, bize mücadele gücü ve isteği verenler, sizler.’’

Törende konuşan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ise, sağlık sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini aktararak, deprem bölgesindeki vatandaşların karşı karşıya kaldığı riskli durumlara dikkat çekti. Korur Fincancı sözlerinin devamında ise mesleğe yıllarını vermiş hekimlere emekleri için teşekkür ve tebriklerini sundu.

Törende aynı zamanda geçtiğimiz yıl restorasyona giren Gaziantep-Kilis Tabip Odası’nın da açılışı gerçekleşti.

Jiyan Erkılıç / G24

autokocbantreklam
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.