• DOLAR
  6,8677
 • EURO
  7,7824
 • ALTIN
  400,55
 • BIST
  1,1323
Sadece Kadınların Faydalandığı İlk Merkez

Sadece Kadınların Faydalandığı İlk Merkez

Türkiye’de bir ilk olarak yapılan ve sadece kadınların kullanabildiği Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi kadınların yoğun ilgisi ile karşı karşıya.

GÜNEY24 – Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan ve sadece kadınların faydalanabildiği Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi 2013 yılında hizmete açılarak bölgede büyük bir eksikliği gidermişti.

O günden bu yana sadece hanımların faydalandığı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’nde hamam, havuz ve spor faaliyetleri dışında mesleki eğitim kursları, LGS kursları, hobi kursları ve ana sınıfları branşlarında da eğitimler veriliyor. Ayrıca havuz kısmında gelin hamamı, kırk hamamı gibi özel günlerde organizasyonlar da yapılabiliyor. Hanımlar ayrıca el sanatları kurslarında yaptıkları ürünleri satışa sunarak aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

FİZİK TEDAVİ İÇİN GELİYORLAR

Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi havuzu bayanların yoğun talebi ile karşılaşırken, bazı kursiyerler ise fizyoterapist önerisiyle yüzme havuzuna geliyor. Fizik tedaviye ihtiyacı olan bayanlar Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’ne gelerek burada tedavilerini doktor tavsiyesi ile yüzme sporu yaparak sürdürüyorlar.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’ne gelen bayan kursiyerler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na böyle bir tesisi Gaziantep’e kazandırdığı için teşekkür ederek, “Bu tesisten sadece hanımların faydalanması bizler için büyük bir avantaj. Buraya hiç çekinmeden serbest bir şekilde gelip kurslarımızda eğitim alıyoruz. Sadece bayanlara yönelik olması da bizler için ayrı bir avantaj. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bayanlar için böyle bir tesis yaptığı için çok teşekkür ederiz” dediler.

G24 Spor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05
2020-01-01 10:52:50
2019-10-28 06:48:32