• DOLAR
  $3.431,9500
 • EURO
  $1,5771
 • ALTIN
  $56.880,1700
 • BIST
  $353,1000
Sigarayı Bırakana 250 Lira Prim

Sigarayı Bırakana 250 Lira Prim

Dünya Sigarayı Bırakma Günü olan 9 Şubat tarihinde Türkiye’de bir ilk Gaziantep Şahinbey ilçesinde hayata geçirildi. Şahinbey Belediyesi personeline Sigarayı Bırak Maaşına 250 TL teşvik primi eklet kampanyasını başlattı.

GÜNEY24 – Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Şahinbey Belediyesi sigara bağımlılığının önüne geçilmesi adına TEŞVİK PRİMİ uygulamasını başlattı. Gaziantep’in merkez ilçesi Şahinbey Belediyesi, sigaraya resmen savaş açarak sigarayı bırakan belediye personelinin maaşlarına ek olarak 250 TL teşvik primi uygulanmasını başlattı. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çalışanlarının hem sağlığını hem de cebini düşünerek, sigara içmeyen ve sigarayı bırakan çalışanlarına 250 TL teşvik primi veriyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu önemli bir projeye daha imza atarak sigara içmeyen ve sigarayı bırakan çalışanlarına, her ay 250 TL ikramiye veriyor. Dünyada sigaraya bağlı hastalıklardan dolayı 10 saniyede 1 kişi ölürken, tüm dünyadaki ölüm sebeplerinin yüzde 6’sı da sigaraya bağlı sebeplerden kaynaklanıyor

Sigara sağlığımız için büyük bir tehdit

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sigaranın bırakılmasına yönelik tüm çalışmaları desteklediğini belirterek,  “9 Şubat Dünya sigarayı bırakma günü. Bu günde sigarayı bırakan ve sigara içmeyen tüm vatandaşlarımızı yürekten kutluyorum. Vatandaşlarımızın sigarayı bırakması, daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın teşvikleri ve devletimizin kanunlarda yapmış olduğu düzenlemeleri yürekten destekliyorum. Şahinbey Belediyesi olarak sigara içmeyen veya sigarayı bırakan personellerimize her ay 250 TL performans primi ödemeye başladık. Amacımız milletimize hizmet yolunda personellerimizin daha verimli çalışması” dedi.

Şahinbey Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan Mustafa Sellüm; “Uzun yıllardır sigara içiyordum ve bir türlü bırakamıyordum. Geçen yıl iki çocuğum üniversiteye başladı ve bu beni ekonomik olarak çok zorladı. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun sigarayı bırakan çalışanlara 250 TL’lik teşvik primi beni sigarayı bırakma hususunda daha da hırslandırdı ve sigarayı bıraktım. Böylece hem 250 TL teşvik primini kazandım hem de ayda 400-500 TL sigaraya vermiş olduğum para cebime kaldı” dedi.

Şahinbey Belediyesi personellerinden Cuma Güler, “Yaklaşık 10 yıldır sigara içiyordum. Başkanımızın teşvik primi sayesinde sigarayı bıraktım. Sigara beni hem maddi hem de manevi açıdan çok yoruyordu. Sigarayı bıraktığımdan bu yana sağlığımda da önemli gelişmeler olduğunu fark ettim ve vücudumda rahatlamaya başladı. Şimdi sigaraya verdiğim para cebime kalırken 250 TL de teşvik pirimi alacağım.” ifadelerini kullandı.

G24 / Çevre

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05