Suriyeli depremzedelerin kaldığı çadır kentte yangın çıktı: 45 çadır kül oldu

Suriyeli depremzedelerin kaldığı çadır kentte yangın çıktı: 45 çadır kül oldu
Yayınlama: 09.07.2023
A+
A-

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan ve depremzedelerin konakladığı çadır yaşam alanında yangın çıktı. Elektrik kaçağından çıktığından şüphelenilen ve 45 çadırın küle döndüğü yangında, şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

GÜNEY24.COM – Bahçelievler mahallesindeki yangının üzerinden geçen 2 günün ardından çadırları yanan depremzedelerin bir kısmının ihtiyaçları yetkililer ve yardım kuruluşları tarafından karşılanırken bazıları ise çadır ve yaşam malzemesi bekliyor.

VOA Türkçe ’ye konuşan Suriyeli depremzede Hüseyin Muhammed Keştur, eşinin kalp hastası olduğunu ve yangın sonrası çocuklarıyla birlikte dışarıda kaldıklarını belirterek yetkililere yardım çağrısında bulundu.

“Şu an çadır yok, yatak yok, yemek yok, su yok, ne yapacağız bilmiyoruz“

Depremzede Keştur çadırın yanı sıra her türlü yaşam malzemesine de ihtiyaç duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Burada yangın çıktı, çadırlarımız içindeki eşyalarımızla birlikte yandı. Depremden bu yana çadırlarda zor şartlarda yaşıyorduk, artık çadırımız da yok. Yangın sonrası muhtar geldi, çadırı yananların isimlerini yazdı. Bir miktar çadır geldi ama yetmedi. Benim gibi birkaç aile halen dışarıda yatıyoruz. Ayrıca sadece çadır gelmesiyle sorun bitmiyor. Yangında çadırlarla birlikte her şeyimiz yandı. Şu an elbise yok, yatak yok, yemek yok, su yok, ne yapacağız bilmiyoruz. Allah için birileri bize yardım etsin artık, biz de insanız.“

Hatay
Hatay
Hatay

autokocbantreklam
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.