• DOLAR
  $4.325,5800
 • EURO
  $0,8167
 • ALTIN
  $50.566,6100
 • BIST
  $162,9000
Yaşam Evi ihtiyaç sahiplerine sıcak yuva oluyor

Yaşam Evi ihtiyaç sahiplerine sıcak yuva oluyor

GÜNEY24- Yaşam Evi, yardıma muhtaç vatandaşlara ve engelli bireylere yuva oluyor. İhtiyaçlı bireylerin bir arada bulunduğu bu sıcak ortamda hem tedavileri yapılıyor hem de kişiye özel eğitimler verilerek boş zamanları nitelikli bir hale kavuşturuluyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmete aldığı Yaşam Evi’yle şehir genelinde, komşu illerde bakıma muhtaç olduğu gözlemlenen vatandaşların tüten bacası, ailesi oluyor. Kimileri fiziksel engeli, kimileri ruhsal problemleri kimileri de yaşlı olmasının getirdiği sorunları Yaşam Evi’nde verilen şefkatli hizmetle en aza indirgiyor ya da son veriyor. Ayrıca edindiği tedaviyle normal yaşam koşullarına paralel boyuta getirilen üyelerin, mesleki eğitimlerle bileklerine altın bir bilezik takılarak ekonomik anlamda yaşayacağı sıkıntıların önüne geçiliyor.

Görevlileriyle ve üyeleriyle her birinin büyük bir ailenin ferdi olduğu samimi bir ortam oluşturan Yaşam Evi, aynı zamanda yalnız yaşamaya mahkum kalan üyeler için de ilkleri hayata geçirip doğum günü etkinlikleri, festival havasında geçen anlamlı günler için şenlikler düzenliyor, özel bireylerin motivasyonu böylelikle her daim güçlü tutuluyor.

Geniş ve alanında ihtisas sahibi yetkililerin kol kanat gerdiği bu sıcak evin üyeleri, aldıkları tedavinin yanı sıra her geçen gün kurumda elde ettikleri sosyalleşme şansı, yaşadıkları ağır depresif sorunları minilimize ediyor, sosyal refleksleri gün geçtikçe fark edilir derecede normal bir hal alıyor. 

Öte yandan yalnızlık problemi şikayetiyle sigara bağımlısı olduğunu öğrenilen üyelerin, sağlık testlerinin yapılmasının ardından psiko-sosyal eğilimleri yetkililerce tartışılıp stresten uzak, huzurlu, bir gündelik zamanın nasıl olması gerektiği konusunda istişareler yapılıyor ve bağımlılık problemleri ortadan kaldırılıp vatandaşların hayatında yeni pencereler açılıyor.

“Engelsiz Kent Gaziantep” mottosundan ileri gelerek sınırları kaldıran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı, yerel belediyelere örnek niteliği taşıyan hizmet ağıyla hem ulusal hem de küresel anlamda sosyal belediyecilik anlayışında yeni alanlar açıp insanların keşfine sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
19 Yıllık Ak Partili İş İnsanı DEVA’ya Neden Geçtiğini Açıkladı – Halk Medyası: […] www.guney24.com‘da yer alan habere göre, […]
2020-10-15 10:13:50
Toğrul, baraj tehdidi altındaki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni meclis gündemine taşıdı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 […]
2020-08-31 10:30:45
Aysel Özpınar’ın ‘Ahi Ruh’ isimli yeni kitabı çıktı – Alternatif Portal: […] Kaynak: Güney24 – Orhan Erkılıç […]
2020-07-08 12:11:05