Güney24
Sadece Güneyden...

 • DOLAR
  5,7825
  %0,33
 • EURO
  6,3810
  %0,42
 • ALTIN
  270,81
  %0,19
 • BIST
  103.118
  %-0,03
Doğan: ”Kentsel dönüşüm adı altında yapılan emlakçılıktır”

Doğan: ”Kentsel dönüşüm adı altında yapılan emlakçılıktır”

Katıldığı bir televizyon programında 2019 yerel seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Gaziantep’i bıraktığı gibi bulamadığını belirterek, şimdiki belediye başkanlarının kentsel dönüşüm adı altında emlakçılık, mütahitlik yaptıklarını söyledi.

GÜNEY24 – Vatandaşları alıştıkları yaşadıkları ortamdan koparmanın adil olmadığını ileri süren Celal Doğan: ”Kentsel dönüşümle insanların başlarına örülen çoraptan utanç duyuyorum. Kentsel dönüşüm demek insanın yaşadığı yerdeki bütün anılarıyla evlerinin yenilenmesi demektir. Sizi hayatınızın bir parçasından kopararak oradan atan, başka bir yere savuran anlayış kentsel dönüşüm değildir. Bu basbayağı emlakçılıktır, mütahitliktir. Belediye başkanı dediğiniz insanlar kamu hizmeti yaparlar. Bu yapılanlar belediye başkanlığı değildir” şeklinde konuştu.

Seçim kömürü ile Gaziantep zehirlendi

Gaziantep’teki hava kirliliğine dikkat çeken Doğan, ”Öyle ki Erzurum’un yaylalarının havasından daha iyi konumdaki Gaziantep’in nefes borusu Sof Dağı’nın önüne 30-40 katlı binalara izin verdiler. Seçim kömürünü ver Gaziantep’i zehirle. Şu anda kent zehirli su içiyor. İmarda yüzde 65 belediye alıyor. Yasa ne diyorsa o olacak. Biz belediye olarak yüzde 40’tan fazla almayacağız. Parsel bazında imara izin vermeyeceğiz. Kuyu sularından para alıyorlar. Bu sular içilmemeli. Sanayide kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra enerji gideri olmadığı için kuyu suyu kullananlardan para almayacağız” ifadelerini kullandı.

”Gaziantepspor yeniden doğacak”

Belediye başkanlığı döneminde Gaziantepspor’un adeta şaha kalktığını ifade eden Doğan, ”Bir taraftar geçenlerde Roma maçı bana verdi, o anda ağladım. Gaziantepspor’un o dönem 10 milyar lira borcu vardı. Elektriği kesik, suları akmıyordu. Dönemin Valisi Hüsnü Tuğlu bana kulübün anahtarını getirdi.Şimdiki hale bak. Gaziantepspor kendi küllerinden yeniden doğacak” diye konuştu

Güney24

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM