• DOLAR
  6,8570
 • EURO
  7,7383
 • ALTIN
  391,00
 • BIST
  1,1280
Gaziantep’te Karavan Turizmi

Gaziantep’te Karavan Turizmi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Odası iş birliğinde yeni normalleşme süreciyle birlikte başlatılan Gaziantep Marka Restoranlar “Ağzımızın Tadı Geldi” Kampanyası’nın tanıtım toplantısı gerçekleşti.

GÜNEY24.COM – Corona Virüs’e karşı mücadele sürdürülürken yeni normalleşme sürecinde gastronominin başkenti Gaziantep’te de yerel lezzetlerin huzur ve güven ortamında vatandaşla buluşturulması ve sosyal hayatın kaldığı yerden titizlikle devam edebilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi’yle Gaziantep Ticaret Odası’nın ortaklaşa yürüttüğü Gaziantep Marka Restoranlar “Ağzımızın Tadı Geldi” Kampanyası’nın lansman toplantısı düzenlendi.

Lansman toplantısında konuşan başkan Şahin, “Hepimiz zamanın ve mekanın şahitleriyiz. Zamanın ruhuna baktığımız zaman dünyanın çok önemli bir sınavdan geçtiğini görüyoruz. Küresel bir sorunla karşı karşıya kaldık. Ulusal ve yerel mücadeleler verdik. Bugün de Hz. Mevlana’nın söylediği, ‘Dün dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir şey söylemek lazım’ söz aklımıza gelmeli. O nedenle zamanın ruhu bizlere küresel mücadelede ulusal çapta verdiğimiz mücadeleyi çok önemli bir şekilde özetliyor” dedi.

ERİKÇE’DE ALLEBEN’DE VE RUMKALE’DE KARAVAN TURİZMİNE GEÇİYORUZ

Mutfak Sanatları Merkezi’nde ciddi bir şekilde hijyen eğitici eğitiminin devam ettiğini dile getiren başkan Şahin, kısa sürede bu çalışmanın şehrin her noktasına yayılacağını söyledi. Şahin,“Eğitimin ardından bunu taçlandıracak bir sertifikasyon verilecek. Çünkü bu sertifika sayesinde gelen müşteride güven kaybı olmayacak. Dolayısıyla verilen sertifikanın altında şu mesaj yatıyor, ‘Her yer fıstık gibi her şey fıstık gibi olacak.’ Kampanyanın ve sertifikanın adı da bu olacak. Beraberinde denetimler olacak. Bunu birlikte yapacağız. Önce biz kendimiz tesisimiz için yapılması gerekenleri ivedilikle hayata geçireceğiz. Daha sonra ise Gaziantep’e Gelme Zamanı gibi ulusal ve uluslararası bir kampanya açacağız. Bunu başarabiliriz. Ayrıca yeni turizm trendlerinde karavan turizmine geçiyoruz. Artık, karavan turizmi yükselen bir değer. Bu şekilde Erikçe’de Alleben’de ve Rumkale’de karavan turizmine geçiyoruz. Yeni trendlerin gereğini yapmazsak küçülürüz. O nedenle sürece uygun hareket etmeliyiz. Böylelikle ekmeğimiz büyüyecek. Kentimiz kazanacak” diye konuştu.

G24 / Kültür & Sanat

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM