Meteorolojiden uyarı: Yeni sıcak hava dalgası geliyor, kavrulacağız!

Meteorolojiden uyarı: Yeni sıcak hava dalgası geliyor, kavrulacağız!
Yayınlama: 21.08.2023
A+
A-

Eyyam-ı Bahur sıcaklıkları başta olmak üzere birçok sıcak hava dalgasının etkisine giren ülkemizin farklı bölgelerinde yeniden hava sıcaklıkları yükseliş gösterecek. Hava sıcaklıklarının birçok bölgede 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

GÜNEY24.COM- Meteoroloji Genel Müdürlüğü Pazartesi gününden itibaren Ege Bölgesi başta olmak üzere İç Anadolu ve Marmara kıyılarında da hava sıcaklığının hissedilebilir şekilde artacağına yönelik bilgi paylaşımı gündeme geldi.

Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde de hava sıcaklığı 10 derece artacak. Buna yönelik açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklık değerlerinin artması ile birlikte saat 11.00 ile 16.000 arasında dışarı çıkılmaması hususunda da peş peşe uyarılarda bulundu.

Kronik rahatsızlığı olan vatandaşları seslenen uzman isimler ise sıcak havalarda dışarı çıkılmaması gerektiğini söyleyerek çocukların da bu havalardan etkilenebileceğine yönelik bilgi paylaşımı yaptı.

Çocukların ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin gece saatlerinde dışarı çıkması gerektiğini söyleyen uzman isimler sıcak havanın çarpacağını ve buna karşın önlemlerin alınması gerektiğini de ifade etti.

autokocbantreklam
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.